Home AKTUALITY U prvního spin-off Technické univerzity v Liberci jsou skláři

U prvního spin-off Technické university v Liberci jsou skláři

Glassiteca s.r.o. je první oficiální spin-off firma Technické univerzity v Liberci, kterou spolu s univerzitou založili členové Katedry sklářských strojů a robotiky Fakulty strojní, ekonom, odbornice na marketing a odbornice na anorganické materiály. 
Tato inovativní společnost se zaměřuje na přenos vědy do byznysu a má ambiciózní cíl uvést do praxe nový materiál vyvinutý na katedře – Porézní skleněnou plastelínu (PGP). Tento lehký, průsvitný, netoxický a chemicky inertní sklokeramický materiál nabízí široké spektrum aplikací od filtrů mikročástic, nosičů nanočástic, až po tepelné a akustické izolace s estetickou hodnotou. Jeho výroba může probíhat i pomocí moderních technologií, jako je 3D tisk. Konkurenční výhodou PGP jsou otevřené póry, unikátní tvarovatelnost, snadné mechanické obrábění, možnost propojení s klasickým sklem a kovy, vše při využití lokálních surovin a energií. Materiál je šetrný k životnímu prostředí a může být vyroben z recyklovaných surovin. Produkty je možné na konci životního cyklu znovu recyklovat. 
 

Více na T-UNI

Připojte se na Facebooku

Adaptační vikend pro nově nastupující studenty... Milé strojařky, milí strojaři, v informačním... Zpětná vazba studentů ke studiu a ke... Na závěr školního roku jsme v rámci 11.... Zlato První spin-off Technická univerzita v Liberci...