Home AKTUALITY TUL je na Glasstecu 2022!

Technická univerzita v Liberci je na veletrhu Glasstec 2022

Technická univerzita v Liberci je na veletrhu Glasstec 2022

Veletrh probíhá ve dnech 20. až 23. září 2022 v Düsseldorfu v Německu. Jedná se o největší veletrh sklářské techniky na světě a TUL je na společném stánku Ministerstva průmyslu a obchodu. Cílem je prezentovat aktivity v rámci vývoje nových sklářských strojů a technologií na TUL a získat nové možnosti spolupráce na projektech a zakázkách. Cílem je také nalákat studenty do navazujícího magisterského studijního programu a doktorského studijního programu na Fakultě strojní. Vedle Katedry sklářských strojů se na představených výsledcích výzkumu jako je akustické sklo, Porous Glass Plasticine a sklářské stroje podíleli kolegové z CxI a katedry designu na Fakultě textilní. Prezentována je také nabídka Katedry materiálů.

Najdete nás v hale 11 na stánku D26.

Den 0

Den 0

19. 9. jsme připravovali náš stánek. Na stánku bylo mnoho řemeslníků. Ráno 20. 9. v 9:00 by se to mělo změnit. Již od 8:00 budeme vyhlížet návštěvníky našeho stánku.

Den 1

Den 1

20. 9. Stánek stojí. Přivítali jsme návštěvníky našeho stánku a získali první kontakty. Akce se rozjíždí a jsme plni očekávání, co nám veletrh nakonec přinese.

Den 2

Den 2

21. 9. Tento den byl opravdu náročný. Mnoho jednání a kontaktů. Nicméně stále máme skvělé zázemí a panuje dobrá nálada …

Den 3

Den 3

22. 9. Dnes jsme měli na společném stánku banket. Účastnila se ho generální konzulka paní Kristina Larischová a ředitel regionálního zastoupení Czechinvestu  pan Pavel Chovanec. Pozvány byly další firmy z ČR a účastnil se ho také prezident Asociace sklářského a keramického průmyslu pan Petr Mazzolini. 

Den 4

Den 4

23. 9. Poslední den veletrhu byl už spíše vlažný. Chystáme se na balení stánku a na cestu domů … Mise splněna a přejeme si, aby se nám naše úsilí vrátilo ve spolupráci a projektech v budoucnu.

Připojte se na Facebooku

Adaptační vikend pro nově nastupující studenty... Milé strojařky, milí strojaři, v informačním... Zpětná vazba studentů ke studiu a ke... Na závěr školního roku jsme v rámci 11.... Zlato První spin-off Technická univerzita v Liberci...