overlay

Odborný program konference

Tematické okruhy odborného programu konference jsou zaměřeny především na:

•    Využití moderních technologií při tvorbě designu, konstrukci, řešení optických vlastností a realizaci optických a osvětlovacích systémů
•    Speciální aplikace využívající jedinečných optických vlastností skla
•    Řešení energetické a ekologické problematiky při výrobě optických a osvětlovacích skel 
•    Historický vývoj výroby osvětlovacího skla, používané techniky tvarování, zušlechtění a jejich přesah a využívání v současných podmínkách 

 

Součástí konference je posterová sekce určená pro prezentace odborných sklářských škol (zdarma), firem působících v oboru technického vývoje, technologií či výroby optického nebo osvětlovacího skla a další zájemce (v rámci reklamního balíčku).

 

Předběžný program konference

8:00 – 13:00   Registrace
9:00 – 9:20     Oficiální zahájení

9:20 – 10:20   1. blok přednášek, jednací jazyk čeština 
9:20 – 9:40      K. Valoušková – Světlo s vůní petroleje. Osvětlovací sklo ze sklárny S. Reich & Co Krásno (Muzeum regionu Valašsko)
9:40 – 10:00    O. Strnadel – Triplex design (SUPŠS Valašské Meziříčí)
10:00 – 10:20  M. Kováč – Naše řešení pro sklářský průmysl (GLASS SERVICE, a.s. Vsetín)

10:20 – 10:40   Přestávka

10:40 – 12:00   2. blok přednášek, jednací jazyk čeština a angličtina
10:40 – 11:00   J. Pavela – Side Glow Fiber Optics – Sidelight  (SCHOTT, Germany)
11:00 – 11:20   J. Zajíc – Trubice SIMAX pro optické účely (KAVALIERGLASS a.s. Sázava)
11:20 – 11:40   M. Parma – Fotometrická měření světla a svítidel z hlediska návrhu osvětlovací soustavy
11:40 – 12:00   H. Hosseini – Synthesis and photoluminescence properties of a novel UVA emitting Bi3+-doped K4SrGe3O9 phosphor (FunGlass, TnUAD)

12:00 – 13:00   Oběd 

13:00 – 14:30   3. blok přednášek, jednací jazyk čeština 
13:00 – 13:20   J. Rabell – Brokisglass (Brokis s.r.o.)
13:20 – 13:40   J. Kočárek, H. Krutská – Návrh skleněného optického komponentu a jeho funkčnost (Eco GLASS a.s.)
13:40 – 14:00   J. Trtík – Vývoj ikonické kolekce světel TIM ( BMRC Group )
14:00 – 14:15   J. Kubát – Luminiscence v monokrystalech a její využití v optických komponentách (CRYTUR s.r.o.)
14:15 – 14:30   M. Krafka, T. Bakalova – Využití oxidických vrstev jako ochrana povrchu skla proti poškození (TUL Liberec)

14:30 – 14:50    Přestávka 

14:50 – 16:10   4. blok přednášek, jednací jazyk čeština
14:50 – 15:10   P. Prusík – O 300 světelných let dál (Preciosa Lighting a.s. Kamenický Šenov)
15:10 – 15:30   P. Kopřiva – Aktuální trendy a stav vzdělávání v oboru osvětlovacího skla (SUPŠS Kamenický Šenov)
15:30 – 15:50   V. Hotař – Porézní skleněná plastelína jako inovace pro osvětlovací sklo (TUL Liberec)
15:50 – 16:10   D. Ševčík - Funkce skla ve světelných instalacích (Ajeto - Lasvit Nový Bor) 

16:10 – 16:30   Přestávka

16:30 – 17:30   5. blok přednášek, jednací jazyk čeština
16:30 – 16:50   J. Macháček – Povrch skla pod konfokálním mikroskopem (VŠCHT, Praha)
16:50 – 17:10   I. Kašík – Optická vlákna a skelné materiály pro zdroje záření (Ústav fotoniky a elektroniky AV ČR, v. v. i)
17:10 –17:30    J. Polák – Využití principů optické výroby (Polpur, spol. s r.o.)

17:30 – 17:50   Slavnostní zakončení konference

19:00 – 22:00   Neformální setkání účastníků konference

Jednacími jazyky konference jsou čeština, slovenština a angličtina.

Připojte se na Facebooku

Adaptační vikend pro nově nastupující studenty... Milé strojařky, milí strojaři, v informačním... Zpětná vazba studentů ke studiu a ke... Na závěr školního roku jsme v rámci 11.... Zlato První spin-off Technická univerzita v Liberci...