Sklářské stroje

Kovy ve sklářských technologiích

Liberec, 13. září 2018

Termín konání: čtvrtek 13. září 2018

Místo konání: Liberec, Technická univerzita v Liberci


V letošním roce již patnáctá mezinárodní konference „Sklářské stroje“ naváže na tradici těchto konferencí, které se konají jednou za tři roky v Liberci. Konference bude, stejně jako v minulých ročnících, rozšířena o seminář „Kovy ve sklářských technologiích“, který navazuje na tradiční stejnojmenné konference. Na obě události si Vás dovoluje pozvat Česká sklářská společnost a Katedra sklářských strojů a robotiky Technické univerzity v Liberci.

Je možné si položit otázku: k čemu jsou dnes takovéto konference a semináře? V době počítačů a internetu podléháme často představě, že vše se dá najít na internetu, pracovní záležitosti se dají vyřešit přes e-mail a s přáteli se stačí sejít na Facebooku a když už je třeba, stačí zavolat v rámci neomezeného tarifu z mobilu. Lze v rámci elektronické komunikace hledat efektivně i zdánlivě vzdálené souvislosti? Lze se zabývat i jinou tématikou, než která nás v daném okamžiku zajímá, ale může ta jiná tématika přinést efektivnější řešení? Přes internet se stěží sdílí atmosféra okamžiku. Obtížně se setkáte s lidmi z oboru, kteří ovšem vyrábí jiný sortiment, protože je nehledáte. A velmi obtížně se přes internet sdílí chuť chlebíčku, koláče nebo kávy. To se ovšem na konferenci a semináři sdílí snadno. Mnohem lépe se sdílí informace při osobním kontaktu. Proto konference a semináře.

Zúčastněte se aktivně

Příspěvků a všech dalších forem aktivní účasti jsme si vždy velice vážili, neboť na nich závisí, jakou odbornou úroveň společně konferenci vtiskneme a jak přátelskou atmosféru na ní vytvoříme. Většina z Vás se této konference zúčastní již po několikáté a právě Vaše příspěvky dodávaly vždy konferenci vysoce odborný a kvalifikovaný kredit. Zúčastněte se prosím aktivně a prezentujte výsledky Vaší kvalitní a kvalifikované práce. Studenti a účastníci v důchodovém věku s přednáškou mají odpuštěné vložné. Všichni účastníci s přednáškou mají večerní neformální setkání v Radničním sklípku zdarma.

Nové poznatky i setkání s dlouholetými přáteli

Budeme se snažit program koncipovat tak, abyste získali přehled o dění v oboru, nové poznatky a zajímavé podněty. Jako vždy bude dostatek času na neformální setkání s obchodními partnery, kolegy z oboru i dlouholetými známými a přáteli. Věříme, že ani tentokrát nebudete zklamáni odbornou a společenskou úrovní akce a zůstanou Vám na ni příjemné vzpomínky.

Propagace firem

Firmám v oboru nabízíme možnost propagace formou „reklamního balíčku“, který obsahuje: přednášku, poster se stolkem, prezentace na slajdech v průběhu přestávek konference, zařazení loga a názvu firmy do propagačních materiálů konference, možnost distribuce propagačních materiálů mezi účastníky konference spolu s oficiálními tiskovinami, účast na konferenci spolu s občerstvením a obědem pro dvě osoby.

Konferenci podporují

Preciosa      Crystalex Nicoletcz     

Konferenci podporují Nadace Preciosa, Crystalex a Nicolet CZ. Organizátoři akce jim tímto moc děkují.

Minulé konference

Fotografie a program 14. konference Sklářské stroje si můžete prohlédnout na těchto stránkách.

Fotografie a program 13. konference Sklářské stroje si můžete prohlédnout na těchto stránkách.

Fotografie a program 12. konference Sklářské stroje si můžete prohlédnout na těchto stránkách.

Fotografie a program 11. konference Sklářské stroje si můžete prohlédnout na těchto stránkách.